egitimAL.com
Eğitim Rehberi
E-Bülten Üyelik
Anket
Oyla
Sonuçlar

ÜNİVERSİTEYİ NEREDE OKUMAK İSTERSİNİZ?

 • AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
 • İNGİLTERE
 • KANADA
 • AVUSTRALYA
 • YENİ ZELANDA
 • İSPANYA
 • İTALYA
 • FRANSA
 • ALMANYA
 • DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ
 • RUSYA
 • UKRAYNA
 • ORTADOĞU VE AVRASYA

Eğitim Rehberi

İngiltere`de Üniversitelerimiz

İngiltere yurtdışında üniversite eğitimi denilince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir. İngiltere’de lisans eğitimleri istisnalar hariç 3 yıl, yüksek lisans (master) ise 1 yıl sürmektedir. İngiltere eğitim standartları ve herkese uygun bir bölüm seçeneği ile tercih edilmektedir. İngiltere’de okurken yarı zamanlı, mezun olduktan sonra ise 2 yıla uzatılabilir tam zamanlı çalışma izni bulunmaktadır.

 

ingiltere eğitim

City University London

City University London, İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Londra’da yer alan üniversite aynı zamanda bir devlet arastirma universitesidir. 1894`de "Northampton Institute" olarak özellikle fen ve sanat eğitimi üzerinde araştırma yapmak ve eğitim vermek üzere kurulmuştur. 1957yılında "Northampton College of Advanced Technology (Northamptom CAT)" olarak hem teknoloji hem de fen alanında eğitim ve araştırma için yeniden yapılanmış, ardından ise 1966’da tüm "CAT" statülü kurumlarla birlikte Kraliyet Beratı ile üniversite statüsü verilmiştir. Sonrasında ise ismi "City University London"`a çevrilmiştir.

İngiltere`de mezunlarının istihdami ve kazandıkları ilk maaşlar itibariyle yapılan sıralamalarda en üstte yer almaktadır. City University özellikle iş idaresi ve profesyonel mesleklere yönelik eğitimde dünyanın en iyi leri arasındadır.
üniversitenin ana kampüsü Londra’nın Islington semtindedir. Diğer kampüsleri ile birlikte şehrin birçok farklı bo¨lgesine yayılmıştır.

üniversitenin 7 kampüsü bulunmakla beraber özellikle CASS Business School en çok tercih edilen fakültesidir.

CAS Business School içerisinde INTO Foundation programı sunulmakla beraber. Türk öğrenciler 1 yıl foundation + 3 yıl seçtikleri bölüm olmak üzere 4 yılda tamamlayabilmektedirler. CAS Business School’a her yıl 7 ile 12 arasında öğrencimiz yerleşmektedir.

üniversitenin konaklama seçenekleri son derece geniştir. Apart, yurt ve kampus dışı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Kabul kriterleri özelikle CAS Business School’da oldukça ağırdır. eğitimAL başvurularda %97 başarı göstermektedir.


Southampton University

Southampton University, İngiltere’nin en iyi ilk 20 üniversitesi arasında yeralmaktadır. Uluslararası platformda da tanınırlığı üst sıralarda olan Southampton University, dünya üniversiteleri sıralamasında da ilk 100’de bulunmaktadır. Lisans ve lisansüstü eğitim programlarıyla 22000’in üstünde öğrenciye hizmet vermektedir.

Southampton İngiltere’nin güney sahilinde bulunan bir liman kentidir.


Southampton University’de eğitimALmak için öğrencilerin belli mezuniyet not ortalamaları olması gerekmektedir. Ancak öğrenciler; Southamptom University’nin hazırlık programına katılıp, eğitimlerini de o şekilde de devam edebilmektedirler. İngilizce seviyenizin iyi derecede olması gerekmektedir. IELTS’ten (İngilizce Yeterlilik Sınavı) bölümlere gore istenilen skoru almanız gerekmektedir.

 

Queen Mary University

 

Araştırma alanında İngilterenin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Queen Mary University; Londra Üniversitesine bağlı üniversitelerden biridir. Queen Maryde 17000 öğrenci eğitim almakla birlikte, 3000’nin üzerinde akademik personeli bulunmaktadır.  Akademik kadrosuyla sosyal bilimlerden, hukuğa, tıptan diş hekimliğine, mühendislikten fen bilimlerine kadar bir çok farklı disiplinde eğitim vermektedir. Londra`da Mile-End`deki ödüllü, 2000 yatak kapasiteli yurtlarıyla kampüsde konaklamaya elverişli üniversitelerden biridir. 

 

Queen Mary, araştırma kalitesine verdiği değer ile dünyanın farklı yerlerinden, alanlarında başarılı bir çok akademisyene çok sayıda fırsat sunmaktadır. The Guardian gazetesinde yer alan Research Assessment Exercise (RAE 2008) sonuçlarına göre, Queen Mary, İngiltere`deki üniversiteler arasında, yürüttüğü araştırmalarının kalitesiyle 11. sırada gelmektedir.

 

Queen Mary, seçkin ve başarılı öğrencilerine; destekleyici, teşvik edici ve kaliteli eğitim sunmayı ilke edinmiş, ve araştırma alanındaki bilinirliğini öğretimine yansıtmış bir üniversitedir. Geçtiğimiz 15 yıl içinde, tesislerine yaptığı 250 milyon Pound`u aşan yatırımlarıyla öğrencilerine sıradışı bir eğitim ortamı sunmaktadır. 

 

National Student Survey (NSS 2011) öğrenci memnuniyeti yıl sonu anketlerinde lisans eğitimi alan öğrencilerin %88`i, Queen Mary için "beklentilerinin çok üzerinde" olduğunu belirtmiştir. Bu oranın İngiltere ortalamasının %5 üzerinde olduğunu ve Londra`daki büyük üniversiteler içinde Queen Mary`nin en iyisi olduğunu kanıtladığını belirtelim.

 

Queen Mary Üniversitesi yüksek not ortalamalı adayları tercih etmekle birlikte saygın hazırlık programları sunan Cambridge Education Group ile de foundation programları sunmaktadır.

 

Böylece Queen Mary’de üniversite eğitimi almak isteyen adaylar 1 yıl foundation ardından 3 yıl ve toplam 4 yılda üniversite derecelerini almaya hak kazanırlar. 

 

 

Brunel University

Londra’nın batısında 40 yılı aşkın bir süredir makina ve otomotiv tasarımı,işletme ve yönetim, sosyoloji ve antropoloji,pazarlama, matematik ve daha birçok alanda eğitim veren Brunel Üniversitesinde çok sayıda lisans ve yükseklisans programı yer almaktadır. İngiltere`nin saygın üniversitelerinden biri olan Brunel, aynı zamanda Londra`da kampüs yaşantısı sunan az sayıda üniversite arasında yer almaktadır.

 

Brunel Üniversitesi genellikle not ortalaması 4`lük sistemde en az 2.65 istemekle birlikte not ortalaması düşük olan adaylar için lisans eğitimi öncesi "foundation", yüksek lisans öncesi ise "pre-masters ve pre-mba" programı sunmaktadır. 

 

eğitimAL ile Brunel Üniversitesinde eğitimine başlayan her yıl 10`nun üzerinde öğrencimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hem lisans programlarında hem de yüksek lisans programlarında okumakla birlikte özellikle foundation olmadan 3 yıl eğitim alarak lisans diplomasını almak isteyenler için son derece uygun bir seçenektir. 

 

Portsmouth University

Okyanusun güzelliğini yaşayayabileceğiniz bu şehirde bulunan Portsmouth üniversitesinde hukuktan film ve dijital medyaya, spordan iletişime, ekonomiden politikaya birçok alanda eğitim alabilirsiniz. Lisans,yükseklisans eğitiminin yanısıra profesyoneller özel sertifika programları da sunmaktadır.

Portsmouth üniversitesi öğrencilerine kariyer yaşamlarinda ve hedefleri doğrultusunda ne yapmak istediklerini ve hayallerindeki işi bulmaları ve bu iş hakkında doğru eğitilmelerine yardim eden bir üniversitedir ve sosyal olanaklar açısında çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Portsmouth öğrencileri yakın zamanda NUS Best Student Magazine ödülünü kazanmışlardır.

Sıralamada ki Yeri: 

The Times Good University Guide ranking (geçen sene): 61 1000 üzerinden toplam puanı : 428 

The Sunday Times University Guide ranking: 58

 

Queens University Belfast

 

 

Birleşik Krallık içerisinde Kuzey İrlanda’da yer alan Queen’s University Belfast 1845 yılında Kraliçe Victoria tarafından Queen’s College olarak kurulmuş, 1908 yılından itibaren ise üniversite statüsünde eğitim vermeye başlamıştır. İngiltere’nin saygın üniversitelerini bir araya toplayan “Russell Group” üniversiteleri arasında yer alan Queen’s University Belfast birçok farklı alanda uluslararası başarıya sahip bir üniversitedir. 


 

2008 yılında Research Assesment Exercise (RAE) sıralamalarına göre 11 farklı branşta en iyi ilk 10 üniversite arasında yer almıştır. 

 

 

Üniversitede sunulan popüler lisans ve yuksek lisans programları içerisinde; Accounting and Finance (muhasebe ve finans), Cancer Research (Kanser Araştırmaları), Chemical Engineering (Kimya Mühendisliği), Software Development and Computing (Yazılım geliştirme ve bilgisayar bilimleri) olmakla birlikte research alanında yapılan çalışmaları yüksek bir standarda sahiptir. Queen`s University Belfast, Birleşik Krallıklarda Araştırma Odaklı bir üniversite olarak anılmaktadır. 

 

 

Üniversitenin yer aldığı 650.000 nüfuslu Belfast şehri, dünyada Tokyo’dan sonra en güvenilir 2. şehir olarak seçilmiştir. 60.000 öğrenci bulunan şehirde yaşam masrafları oldukça düşüktür. Belfast’tan Londra’ya ulaşım uçak ile 50 dakika mesafededir.

 

 

 

St. George’s, University of London


 

1733 yılında kurulmuş olan St. George’s; University of London, İngiltere’de tıp eğitimi sunan köklü ve yabancı uyruklu öğrencileri kabul eden saygın bir tıp okuludur. Üniversite, kampüsünü İngiltere’nin en yoğun hastanelerinden biri olan St. George’s Hospital ile paylaşmaktadır. Öğrenciler hastanenin klinik alanındaki uzmanlığından ve olanaklarından yararlanabilmektedirler. 

 

 

St. George’s 300 yıla yakın geçmişi ve tıp ve sağlık bilimleri alanında saygınlığı ile öğrencilere çeşitli programlar sunmaktadır. St.George’s ayrıca araştırma alanındaki çok çeşitli araştırma imkanlarına sahiptir. “Biomedical, Clinical ve Population Health Sciences and Education” böümlerine bağlı 6 farklı merkezde öğrenciler ve akademisyenler tarafından akademik araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Üniversitenin mezunları arasında John Hunter (modern cerrahın kurucusu) ya da Edward Jenner (çiçek hastalığı aşısının buluşu) gibi ünlü bilim insanları bulunmaktadır. 

 

 

Londra’nın güneybatısında bulunan okul ve hastane, aynı zamanda 42.000 kitap ve 10.000 dergi kaynağı ile çok geniş bir kütüphaneye sahiptir. St.George’s öğrencilerine 2007 yılında yapılan Horton Hall isimli yurtlarında konaklama imkanı sunmaktadır.

 

 

St. George’s’ta tıp alanında eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin lise not ortalamalarının oldukça yüksek olması beklenir. Yabancı uyruklu öğrenciler ilk senelerinde Foundation in Medicine (tıp alanında hazırlık programı) ile başlarlar. Toplam eğitim süresi 7 yıldır ve son 2 yıl ABD’nde tamamlanabilmektedir. 

 

 

 

University of Essex


 

University of Essex ;60’lı yılların başlarında kurulan dokuz yeni üniversiteden biridir ve 1964 yılında 122 öğrenci, 28 öğretim üyesi ve 7 departman ile açılmıştır. Vice-Chancellor Sir Albert Sloman tarafından kurulan günümüzde İngiltere`nin hem lisans hem de lisansüstü eğitimde önde gelen ve ilk 15’de yer alan üniversitelerinden biridir. İngiltere`de yapılan ulusal üniversite sıralamalarında Essex, lisansüstü araştırma konusunda düzenli olarak ilk oniki üniversite arasında yer almaktadır. Essex Üniversitesi, devletin lisans eğitimi değerlendirmelerinde de nitelikli eğitim performansı sayesinde başarılı üniversitler arasında sayılmaktadır.

 

 

Son yapılan Government Teaching Assessments’a göre Essex 7. Sıraya yerleşmiş, The Sunday Times gazatesi ise Essex’i 8. Sıraya koymuştur. 2008 Research Assessment (RAE)’de ise tüm UK üniversiteleri arasından 9. olarak araştırmadaki başarısını kanıtlamıştır.

 

 

Üniversitenin 3 kampüsü bulunmaktadır. Colchester Campus, Colchester mahallerinde 200 dönümlük bir park alanına kurulmuştur. Harwich limanına kara, tren ve hava yolu ile harika ulaşım kaynakları vardır. Southend Campus, Southend High Street ve Southend Central tren istasyonunun hemen bitişiğinde yer alır. Loughton Campus ise East 15 Acting School’a ev sahipliği yapar ve en yakın London metro istasyonu olan Debden’e 5 dakika yürüme mesafesindedir.

 

 

Kampüsler yeşile destek vermek amacıyla Green Task Force’ı piyasaya sürmüştür.

 

 

8000’den fazla öğrencisi bulunan üniversitede 130 farklı ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. Kız/erkek öğrenci oranı neredeyse eşittir. Öğrencilerin %62`si Birleşik Krallıktan (İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda), %14`ü diğer Avrupa Birliği ülkelerinden, %24`si ise diğer ülkelerden gelmektedir.

 

 

Son yapılan Teaching Quality Assessments’e göre tüm Essex  departmanları eğitimlerinin yüksek kalitesini kanıtlamışlardır. Son denetimde okul "broad confidence", yani olabildiğince yüksek güven derecesi ile ödüllendirilmiştir. Economics, Government, Sports Science ve Philosophy bölümleri tam puan alarak ilk sıraya yerleşmiştir.

 

 

Arts University Bournemouth

 

İngilterenin güney şehri Bournemouth’un batısında bulunan Poole bölgesinde yer alan Arts University Bournemouth, 1885 yılında The Arts Institute at Bournemouth adıyla kurulmuştur. Sanat, tasarım, gösteri ve medya gibi konularda uzmanlaşmış olan okul, bugünkü yapılanmasını 1980 yılında tamamlamıştır. Arts University Bournemouth 2001 yılından bu yana lisans ve yüksek lisans dereceleri ile yüksek öğrenim eğitimi ve diploması vermektedir. 

 

3000 civarında öğrencisine Wallisdown kampüsünde eğitim sunmaktadır. Kampüs öğrencilerinin tasarımları ve fikirleriyle özgün bir hal almış, içerisindeki galerieleri, kütüphanesi, müzesi ve birçok sayıda sosyal paylaşım alanıyla yaratıcı, canlı ve samimi bir atmosfere bürünmüştür. 50.000 kitap ve 45.000 elektronik kitap ile geniş bir yelpazeye sahip olan okul kütüphanesinde aynı zamanda çok geniş bir müzik, aktörler için konuşma pratiği ve film arşivi de bulunmaktadır. 

 

 


BPP University

BPP University, İngiltere’de, özellikle ktisadi ve İdari Bilimler alanında öne çıkmış bir özel üniversitedir. 1976 yılında kurulmuş olan BBP University, 1992 yılında sağlam ve güçlü eğitim programlarına Hukuk Fakültesini de ekleyerek, hukuk eğitimiyle de önem kazanmıştır. Ardından BPP Business School ile güçlerini birleştirmiş ve hukuk/işletme/finans/pazarlama/yönetim dallarında kendini o¨ne çıkarmıştır.

Ayrıca, BPP University, İngiltere’de önemli şirketlere verdiği eğitim programlarıyla da ödüllü bir üniversitedir.

Bunun yanısıra BPP University, uluslararası öğrencilere belli programlarda, yüksek lisans eğitimlerinin ardından, 6 aya varan, maaşlı ve maaşsız staj programları sağlamaktadır. Böylelikle öğrenciler, eğitimlerinin ardından İngiltere’de çalışarak çok önemli profesyonel bir deneyim yaşama şansına sahip olurlar.

BPP University Lisans Programları

LLB LLB (Business Law - İş Hukuku)
Psikoloji ile LLB Hukuk İşletme çalışmaları Finans Psikoloji
Bankacılık ve Finans Profesyonel Muhasebe

BPP University Yüksek Lisans Programları

LLM (Hukuk Yüksek Lisans programı)
MSc Finance
MSc Management
MSc Marketing
MSc Professional
Marketing MSc Professional Human Resources
MSc Banking and Finance

BPP üniversitesinde egitimAL Burslarından yararlanabilirsiniz. Ayrıntıllı bilgi için bizi arayın!

 

LONDRA TANITIM VIDEOSU

 

 University of East Anglia

University of East Anglia, İngiltere’nin Norwich kentine 2,5km uzaklıkta, 2700 dönümlük bir araziye kurulumuştur. 14.000’I aşkın öğrencinin eğitimALdığı University of East Anglia’da öğrenci populasyonunun 1500’den fazlasını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. The National Survey tarafından yapılan araştırmalarda, öğrenci memnuniyeti sıralamasında ilk beşte yeralan University of East Anglia, Avrupa sıralamalarında ilk 60 üniversite içerisinde gösterilmektedir.

University of East Anglia; işletme, finans, psikoloji, tarih, uluslararası ilişkiler, politika, medya gibi daha pek çok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimleri vermektedir.

Queens Belfast University

Queen Belfast University, Oxford ve Cambrigde üniversitelerinin de içinde bulunduğu, İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerinin içinde bulunduğu Russell Group üyesidir.

Queen Belfast University,şehir merkezine sadece 15dk yürüyüş mesafesindedir. üniversitede 17000 üzerinde öğrenci eğitimALmaktadır ve bu nüfusun yaklaşık 1200’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Queen`s Belfast University ,öğrencilerine son derece geniş bir yelpazede eğitim sunar. Master, diploma, lisans diploma ve ön lisans düzeyinde dersler sunmaktadır. Yoğun ön hazırlık kursları, akademik çalışmalara başlamadan önce İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için de mevcuttur.


UCLAN

Central Lancashire University, İngiltere’nin kuzeybatısında bulunan bir yükseköğretim kurumudur. Ana kampusu Preston kenti merkezinde bulunmaktadir. Kamuya ait bir üniversite olup ilk yuksek okul olarak 1973de eski "Harris Koleji"`nden "Preston Politeknik" olarak kurulmus; 1984de ismi "Lancashire Politeknik" olarak degistirilmis ve diger politekniklerle birlikte 1992 yılında üniversite statusu verilip "Central Lancashire University" ismini almistir.

26.700 ün üzerinde lisans ve 8120’nin üzerinde lisansüstü öğrenci UCLAN’da eğitimALmaktadır. Birlesik Krallik`ta toplam öğrenci sayisi itibariyle beşinci büyük üniversitedir.

üniversite içerisinde bölümler; okullar başlığı altında organize edilmiştir. UCLAN Okulları;

Guzel Sanat, Dezayn ve Gozterisel sanatlar Yapilasmis ve Dogal Cevre Komputer, Muhendislik ve Fiziksel Bilimler Dis Hekimligi

Egitim ve Sosyal Bilimler Adli ve Hukuksal Arastirici Bilimler Saglik Gazetecilik, Meday ve Iletisim Lancashire Isletme Okulu Lancashire Hukuk Okulu Yabanci Diller ve Uluslararasi Incelemeler Eczacilik ve Biyotip Bilimleri Psikoloji Lisansustu Tip ve Discilik Egitimi Okulu Sosyal Calisma Spor, Turizm ve Acik Hava


London Southbank University

London Southbank University, İngiltere’nin kalbi Londra’da bulunmaktadır. 7,5 milyonun üzerinde nüfusu, 100`den fazla farklı milliyetten gelen insanı, 300`ün üzerinde dili, 600 adet restoranı, yüzlerce müzesi, tiyatrosu ve sanat galerisi ile sürekli yaşayan bu şehirde eğitimALmak, yüzdeyüz , yaşanabilecek en iyi tecrübelerin üst noktasıdır.

İşletme ve Muhasebeden Hukuk, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Tasarım ve Mühendislik ve Bilim ve Teknolojiye kadar pek çok alanda 100 yıldan uzun bir süredir o¨ğrencilerine eğitim veren London Southbank University, öğrencilerinin tüm potansiyellerini kullanabilecekleri, beceri zenginliği ve yaratıcılığa yo¨nelik aktiviteleriyle dolu bir kampüs hayatı tasarlamıştır.

Avrupa’nın finans başkenti Londra’da, London Southbank University, mezun olduktan sonra iş olanakları ve maaş standartlarının yüksekliği konusunda İngiltere’deki üniversiteler arasında 7.sırada yeralmaktadır.


Coventry University

150 yıldan fazla bir tarihi olan Coventry üniversitesi, 1843’de Coventry Tasarım Okulu olarak eğitim vermeye başlamış, 1992’de adını Coventry Politeknik’ten Coventry üniversitesi’ne çevirerek daha yenilikçi bir vizyonla eğitim vermeye devam etmiştir. Coventry şehrinin merkezinde konuşlanmış olan Coventry üniversitesi, alışveriş, spor,ulaşım başta olmak üzere daha pek çok imkanı içinde barındıran büyük modern bir kampüse sahiptir. üniversitenin milyon poundluk yatırımlar sonucu yaptırmış olduğu yapılar öğrencilere pek çok konuda muhteşem fırsatlar sunar.

Bugün 18,000 in üzerinde öğrenci nüfusuna sahip olan Coventry üniversitesi dizayn konusunda çok güçlüdür. Coventry üniversitesi, iTunes’u piyasaya süren ilk Avrupa üniversitelerinden biridir.

John Kettley, eski havadurumu sunucusu; Andrea McLean, GMTV havadurumu sunucusu; Mike Short, O2 Başkan yardımcısı; Alison Snowden, Oscar ödüllü animato¨r; Gideon Coe, BBC Radyo 6 sunucusu; David Yelland, The Sun gazetesi eski editörü, Coventry üniversitesi’nin o¨nemli mezunlarındandır.

Birmingham’a trenle 20, Londra’ya ise 60dk. uzaklıktadır.

Sanat ve dizaynın yanısıra, işletme,mühendislik,sağlık,sosyal bilimler,uluslararası eğitim,hukuk,matematik,eğitim bilimleri gibi alanlarda da, öğretim kalitesi ve araştırma konularıyla uluslararası üne kavuşmuştur.


London School of Business and Finance

London School of Business and Finance (LSBF) o¨zel olarak “dual programmes- çift degree- programları ile ön plana çıkmaktadır. MBA programı ile birlikte aynı zamanda ACCA, CIM, CIMA veya CFA sertifika programları takip edilebilmektedir. Bo¨ylece hem MBA hem de mesleki yeterlilik sertifikası sahibi olunabilir.

LSBF, eğitimlerini Grenoble Graduate School of Business (GGSB) ile birlikte vermektedir. http://www.grenoble-em.com/accueil.aspx . GGSB Avrupa’nın en iyi İşletme Okullarından birisidir. Financial Times (FT) tarafından “The Top Business Schools” listesinde 29., üniversitenin “Master in International Business” programı ise “ European Management Programes by the FT” tarafından 7. sırada go¨sterilmiştir.

London School of Business & Finance (LSBF), Londra’nın, Holborn semtinde bulunmaktadır. Dünyanın en önemli ekonomik, finans ve politika okulu “London School of Economics” e çok yakın mesafede eğitim vermektedir. Holborn, Londra’nın iş, finans, siyaset, eğitim, medya, hukuk, kültür ve sanat merkezidir.
CV’nizde LSBF unvanının bulunması, her işverenin gözünde hemen sizi diğerlerinden ayrı bir konuma getirecektir. Financial Times tarafından 2008 yılında Avrupa’da 30. sırada go¨sterilen GGSB ile ortaklığımız, öğrencilerimizi zirveye taşımaktadır. LSBF AMBA, EQUIS ve AACSB akreditasyonlu programları sunan Londra’daki tek okuldur.

LSBF Lisans ve Yüksek Lisans Programları;

Lisans;

BA International Business (Uluslararası İşletme Lisans Derecesi) BA Business Technology (İşletme Teknolojisi Lisans Derecesi)

Yüksek Lisans;

Master of Business Administration (MBA)
MBA in Financial Services
Master in International Business (MIB)
MSc Finance
MSc Marketing
LLM Business Law

eğitimAL öğrencileri LSBF`de %50 burs ile OKUMAKTADIR.

 

Derby University

Derby; İngiltere`nin kuzeyinde Nottingham şehrine 30 dakika, Birmigham şehrine ise 1 saat mesafede yer almaktadır.

üniversitenin ayrıca Derby ile Manchester arasında yer alan Buxton kasabasında da kampüsü bulunmaktadır.

Kafeleri, restoranları, müze ve kulüpleri, alışveriş seçenekleri ile öğrencilerin ilgisini çeken şehir, aynı zamanda İngiltere`nin en modern ve güvenli şehirlerinden biridir.

İngiltere`nin en güzel, modern, güvenli ve arkadaş canlısı şehirlerinden biri olan Derby`de kampüsüyle Derby üniversitesi 20.000`nin üzerinde 100 farklı ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir.

Derby üniversitesi, psikoloji, terapi teknikleri, hukuk, işletme, sanat ve tasarım gibi alanlarda dünyada saygın bir yere sahiptir.

üniversitede; bu alanlarda hemen her alt dalda lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans programları sunulmaktadır.

Hem örgün hem de uzaktan eğitim seçenekleri ile öğrencilerimizin ilk tercihlerinden biri olan üniversite birçok uluslararası başarıya sahiptir.

 

Birmingham City University

Birmingham İngiltere`nin West Midlands bölgesinde büyük şehirlerinden biridir. Nüfusu bir milyonun üzerindedir. Sanayi devrimi süresince gerek İngiltere`nin gerekse dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olmuştur. Yıllar geçtikçe Birmingham`ın bu özelliği gerilemiş ve şehir daha çok bir ticaret merkezi hâline gelmiştir. İngiltere`de en çok turist çeken dördüncü şehirdir. 1998 yılında G8 Zirvesine ev sahipliği de yapmıştır.

1992 yılında üniversite haline gelen Birmingham City University’nin kökleri Birmingham şehrinde 1843’te ilk kurulan Polytechnic Insititute’a dayanmaktadır. Sanat, konservatuvar, tasarım, telekomünikasyon, bilişim teknolojileri, dil, kimya ve ileri matematik konusunda iddialı olan okulun 5 fakülteden oluşan bir üst düzey eğitim ve araştırma üniversitesidir.

Birmingham sosyal ve kültürel anlamda çok hareketli bir şehirdir. 1998 yılında yapılan G8 zirvesi de bu şehirde toplanmıştır. Kanal sırasında restoranlar, barlar modern ofisleri ve yepyeni "National Sea Life Centre" ile son derece güzel olan bölge en “En Güzel Rıhtım” ödülünü de alarak uluslararası alanda da tanınmıştır.
Konaklama: Kampüste Oscott Gardens ve The Coppice denilen 1000 öğrenci kapasiteli iki tane yurt bulunmaktadır. Oscott’da ensuite odalar mevcuttur. 

Hamstead’de ise 23 katlı öğrenci yurdu ve iki ayrı binada toplam 700 öğrenci barınmaktadır. Bahçeler ile çevrili çok güzel bir kampüstür.Richmond The American International University in London


İngiltere’de Amerikan eğitim sistemi misyonu ile kurulan Richmond, çok kısa bir süre içerisinde İngiltere’nin en iyi özel okulları arasına girmiştir.

Tüm eğitim programları Amerikan Sosyal Bilimler İçerik sistemi baz alınarak tasarlanmıştır. 100 farklı ülkeden öğrencilerin eğitimALdığı üniversinin Londra’da iki farklı kampüsü bulunmaktadır.

Kampüsleri Londra’nın en zengin semtleri arasında yer alan Richmond-upon-Thames ve Kensington’ta yer almaktadır.

üniversitenin eğitim kadrosu; Columbia School of Law, Goldsmiths College, Harvard University, LSE, MIT, Northwestern, SOAS, UCLA, University of Bath, University of Oxford ve Yale akademisyenlerinden oluşmaktadır.

üniversitenin mezunları HSBC, US Peace Corp, Citigroup, JP Morgan, Accenture, Barclays, Bloomberg L.P, Elements Executive Search, Ernst and Young, Merrill Lynch gibi uluslararası firmalarda çalışmaktadır.

üniversitede Amerikan eğitim sistemli lisans programları 4 yıl, İngiliz eğitim sistemli lisans programları ise 3 yıl sürmektedir. Master programları ise 1 yıl sürmektedir.

Lisans programları içerisinde Sanat, Tasarım ve Medya, İşletme, Finans, İletişim, Pazarlama, Uluslararası İşletme, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Gazetecilik ve Medya gibi alanlar gelmektedir.

Yüksek Lisans programları içerisinde ise Tarih ve Uluslararası İlişkiler yer almaktadır.


Plymouth University

Kıyı şehri olan Plymouth, su sporlarınınıda yapabilceğiniz güzel bir şehirdir. şehrin ismini almış bu üniversite girişimci ve işletmeci olmak isteyenler için idealdir. Bunun yanısıra mühendislik, psikoloji, medya ve bilgisayar gibi alanlarda da eğitim vermektedir. Plymouth üniversitesinin lisans ücretleri 8,750 £ , yükseklisans ücretleri 10,000 £ olmaktadır.Hertfordshire University

Londra`ya trenle 25dk mesafede yer alan Hatfield kasabası hem metropole olan yakınlığı hem de güvenli ortamı ile hem öğrencilerin hem de ailelerin ilk tercihi olmaktadır. Hertfordshire üniversitesi, Complete University Guide 2009 tarafından Londra ve Güneydoğu`nun en iyi üniversitesi olarak belirlenmiştir. Mühendislikte ve İşletmede ilk 20`de, Turizmde ise ilk 10`da yer alan üniversite eğitim ve araştırmaya verdiği önem ile tanınmakta ve daha birçok alanda eğitim vermektedir.


University of Wales – Swansea

İngiltere’nin en saygın üniversitelerinden biri olan Galler üniversitesinin (University of Wales) kampüslerinden biri olan Swansea ve Swansea üniversitesi, Cambridge, Oxford ve Londra üniversiteleri ile birlikte 4 federal üniversiteden biridir. Fen bilimleri, sosyal alanlar, iktisadi idari bilimler, hukuk, MBA gibi hemen her alanda en yüksek standartta eğitim alabileceğiniz okullarında başında gelmektedir.


Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University, Londra`nın kuzeyinde Cambridge ve Chelmsford kampuslerine yer almaktadır. 1858 yılında kurulan üniversite bu iki şehirde yer alan kampüsleri ile uluslararası öğrenciler için lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Öğrencilerinin yüzde 20’si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.


Akademik Başarısı

Anglia Ruskin University, beş farklı fakültede eğitim vermektedir. Bunlar; Ashcroft International Business School; Faculty of Arts, Law and Social Sciences; Faculty of Science and Technology; Faculty of Health and Social Care; Faculty of Education. Lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 1 yıl sürmektedir.
Anglia Ruskin, özellikle iş dünyasına yönelik vermekte olduğu global ölçekli lisans ve yüksek lisans programları ile yabancı ve İngiliz öğrencilerin ilgisini çeker. Cambridge, Avrupa’nın “Silikon Vadisi” olarak kabul edilmektedir.
Yapılan araştırmalara göre, Anglia Ruskin mezunlarının %93’ü mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içinde iş bulabilmektedirler.


Chester University

Liverpool ve Manchester şehirlerine sadece 40 dk mesafede bulunan Chester’ da 1839 yılında kurulan ve İngiltere`nin en köklü üniversitelerinde biri olan Chester üniversitesi, 168 yıllık tarihi içerisinde binlerce öğrenciye birçok farklı alanda eğitim vermiş bir üniversitedir. Chester üniversitesinde İşletme, Finans ve Muhasebe, Uluslararası İşletme, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Bilgi Sistemleri Yönetimi gibi alanlarda lisans programları bulunmaktadır. Türk öğrenciler tarafından kaliteli eğitim, uygun fiyat ve uygun yaşam giderleri ile en çok tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir.

Eğitim ücretleri 7,487 GBP ‘den başlamaktadır.


Liverpool Hope University

Liverpool şehrinde kurulu olan üniversite 60 farklı milletten 7000’nin üzerinde öğrencisi ile ön plana çıkmaktadır. 2 farklı kampüste eğitim veren üniversitenin ana kampüsü Childwall’da, sanat okulu ise Everton’dadır. üniversite mezunlarının ilk yıl işe yerleşme oranı %93,7’dir. Bu oran ile İngiltere’nin en başarılı üniversitelerinden biridir. 19. Yüzyılda St. Katherine’s ve Notre Dame kolejleri olarak kurulan Liverpool Hope, 1980’de bu iki kolejin birleşmesi ile Liverpool Institute of Higher Education, 1995’te ise Liverpool Hope üniversitesi adını almıştır.

Medya, iletişim, psikoloji, siyaset, finans, işletme, finans gibi çok sayıda alanda lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.İngiltere’de üniversite Yerleştirme Hizmeti verdiğimiz diğer üniversiteler:


Warwick University
University of Essex
University of Exeter (INTO)
Manchester University (INTO)
Newcastle University (INTO)
St. George University (INTO – Medicine)
Arts University College of Bournemouth
University of East London
University of Arts London
London School of Economics
Bournemouth University
London Metropolitan University (LSBF)
University of Gluceostershire
Hertfordshire University (Navitas)
Tüm haber listesi için lütfen tıklayınız...