egitimAL.com
Eğitim Rehberi
E-Bülten Üyelik
Anket
Oyla
Sonuçlar

ÜNİVERSİTEYİ NEREDE OKUMAK İSTERSİNİZ?

 • AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
 • İNGİLTERE
 • KANADA
 • AVUSTRALYA
 • YENİ ZELANDA
 • İSPANYA
 • İTALYA
 • FRANSA
 • ALMANYA
 • DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ
 • RUSYA
 • UKRAYNA
 • ORTADOĞU VE AVRASYA

Eğitim Rehberi

Online MBA Programları

online mba


İngiltere`de Uzaktan Eğitim ile MBA yapabilir, uluslararası akreditasyona sahip diploma ile mezun olabilirsiniz...

egitimAL; Ingiltere`nin saygin universitelerinin uzaktan (online) egitim programlarinin Turkiye Temsilciligini yapmaktadir.

Bu universiteler icerisinde LSBF (London Metropolitan University), Bradford, Sunderland, Derby, Birmingham ve Teeside gibi universitelerin lisans, lisans tamamlama ve yuksek lisans programlarina katilabilirsiniz.

Uzaktan egitim programlarinda egitim programlarini bilgisayar ve internetin bulundugu her ortamdan takip edebilir, odev ve projelerinizi bu sistemden uzerinden hazirlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenle Ingiltere`ye gitmeniz gerek kalmadan saygin universitelerin egitim programlarini tamamlar ve egitim kurumundan diplomanizi alirsiniz.

Egitim dili Ingilizcedir. Bu nedenle egitim programina katilabilmek icin en az orta ust (upper-intermediate) duzeyde Ingilizce bilgisi gerekmektedir.

Eger Ingilizce egitim veren bir universitede okuduysaniz, ya da Türkiye`de ESLI University Pathway programına katılıp LEVEL 2 (advanced) duzeyi tamamladıysaniz TOEFL ya da IELTS gibi sinavlar istenmemektedir. (http://www.esli-turkey.com)

Egitim programlari senede 4 farkli baslangic tarihi vermektedir. Bu tarihler Eylul, Ocak, Nisan, Temmuz aylaridir.

MBA yapmak istiyorum ancak İster Türkiye`de ister yurtdışında olsun örgün (sınıf içi) eğitim alacak zaman bulamıyorum diyorsanız,

MBA Programlari sundugumuz okullarimiz:

LSBF, Bradford, Sunderland gibi saygın bu üniversitelerin MBA programları aynen örgün eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de 1 yıl sürmekte ve eğitim programı tamamlandıktan sonra Üniversitenin MBA derecesini almaya hak kazanırsınız.

Alınan diploma Türkiye`de olduğu gibi eMBA değil, MBA diplomasıdır yani örgün eğitimde alınandan tamamen farksızdır.

lsbfLondon School of Business and Finance (LSBF) ve London Metropolitan University ortak programı:


LSBF`in uzaktan (online) MBA programında tüm dersler internet üzerinden takip edilmektedir. Dersler, sınavlar, projeler internet üzerinden takip edilmektedir. Zaman ve mekandan bağımsızdır. Böylece dersler istenildiği gün ve zamanda takip etme şansı bulunulmaktadır. Eğitim süresince her dersin eğitmenleri ile internet üzerinden iletişim kurabilir, diğer eğitim alan öğrenciler tanışıp, dersler hakkında tartışabilirsiniz. Sene sonu final sınavları, proje/ödev (assignment) mantığındadır.


Programı tamamlayan adaylar hem LSBF`ten hem de London Metropiltain Üniversitesinden MBA derecelerini alarak çift diploma alma şansını yakalarlar.

Programın sene içerisinde 4 farklı başlangıç tarihi bulunmaktadır. Bunlar Ekim 30, Ocak 30, Nisan 30 ve Temmuz 30 tarihleridir.

LSBF, Global MBA programlarında öğrencilerin teorik, pratik ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine odaklanmış bir program portföyü geliştirmiştir. Bunlar, öğrencilerimize üst düzeyde firmaların istedikleri nitelikleri kazandırmakta böylece kariyerlerinde hep birer adım önde olmalarını sağlamaktadır.

 

LSBF (London Metropolitan University) Global MBA Programı Alt Dalları:


 

Financial Management

Investment Banking

Marketing Management

Sales Management

Carbon Management

Oil, Gas and Energy Management

Knowledge Management

Risk Management

Project Management

International Business

HR Management

Management Consulting

Innovation and Technology Management

Luxury Brand Management

Entrepreneurship

 

 

eğitimAL öğrencileri LSBF`in hem lisans hem de yüksek lisans programlarında %30 ile %60 arasonda burs alma şansını yakalar.

 


Böylece MBA program ücreti 15.000 GBP`den 7500 GBP`ye inmektedir.

 

University of Bradford

1882 ylında o dönemin dünyada tekstil merkezi olan Bradford’da Bradford Teknik Yüksek Okulu olarak kurulan Bradford Üniversitesi, modern, yenilikçi ve gelenek odaklı yapısı ile sadece İngiltere’nin değil dünyanın en saygın üniversitelerinden biri halini almıştır. Öyleki o şu anda İngiltere’de mezunların iş bulma oranı incelendiğinde Kuzey İngiltere’de ilk, İngiltere’nin genelinde ise 2. sıradadır. Bradford Üniversitesi, yenilikçiliğini açmış olduğu bölümler ve araştırma seçenekleri ile sürekli olarak ön planda tutmuştur. Örneğin İngiltere’de Londra dışında ilk modern ve çağdaş “İşletme Okulu” Bradford Üniversitesi tarafından kurulmuştur.  Böylce dünyanın en iyi iktisadi idari bilimler okullarından biri halini almıştır.

Bradford Üniversitesinde genel yönetim üzerine MBA programı bulunmaktadır. 

Her üç yüksek lisans programıda 1 yıl sürmektedir.

Anglia Ruskin UniversityAnglia Ruskin University,Cambridge`te yer alan saygın bir devlet üniversitedir. Uzaktan lisans programlarına ek olarak yüksek lisans seçenekleri de sunmaktadır. 

MBA Programları Alt Dalları:4 farklı alanda MBA programı sunmaktadır. Bunlar;

1-Project Management

2-Service Excellence

3-Human Resources

4-Management Consultancy

MBA programları 1 yıl sürmektedir.


University of Sunderland

THE Magazine tarafindan 2005 yilinda `Best English University for student experience` unvanina layik gorulen University of Sunderland, 70 ulkeden 7000’den fazlasi yabanci olmak uzere 10.000’in uzerinde ogrenciye evsahipligi yapmaktadir. Bir asirdan uzun bir suredir Wear Nehri kiyisinda yer alan St. Peter`s Kampusu ile sehir merkezindeki City Kampusu olmak uzere iki kampuste egitim veren universite; ozellikle bilisim, iktisadi ve idari bilimler, sahne sanatlari alanlarinda soz sahibidir. Etkin Ogrenci Birligi’nin onculugunde, ozellikle kampus icinde sagladigi sosyal yasam sartlari ile ogrencilerin ekonomik sartlarda yasamasina olanak saglamaktadir.. Gecmiste tersane olarak kullanilan binalari ogrenciler icin konaklama alanlari ve sosyal merkezlere donusturerek sehrin dokusuna da katki saglamistir. City Kampusu’nde ise yine ogrenciler icin yaklasik 100 milyon GBP harcamayla yaptigi yenileme calismalari dahilinde vucut bulan tesisi CitySpace, London 2012 Paralympic Oyunlari icin resmi antreman sahasi secilmistir. St. Peter`s Kampusu’ndeki medya merkezinden yayin yapan radyosu Spark FM, her yil cesitli oduller almaktadir. Egitim kalitesinin yaninda sosyal imkanlari ile dikkat ceken Sunderland Universitesi …

Sunderland Üniversitesinde genel yönetim üzerine MBA programı vardır. Ancak diğer MBA programlarının tersine 2 yıl sürmektedir.


Her 3 programın da eğitim dili İngilizcedir. Başvuru yapan adaylardan özel koşullarda IELTS ya da TOEFL istenmemektedir.

Özel Kosullar:

1- Universitede İngilizce eğitim almış olduklarını belgeleyenler
2- Yurtdisinda dil egitimi almis olanlar
3- Türkiye’de uluslar arası akademik İngilizce hazırlık programı ESLI ile LEVEL 2 kursu tamamlayanlar (http://www.esli-turkey.com)

Diger durumlarda TOEFL/IELTS gibi sinavlar istenmektedir. IELTS 6.5, TOEFL iBT 80 skorlari yeterlidir.

Derslerin takibi, sınavlar ve tartışmalar internet üzerinden yapılmaktadır. Öğrencilerin İngiltere’ye gitmesi gerekmemektedir.
Tüm haber listesi için lütfen tıklayınız...